Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanı Seviye 4 ile Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 Mesleki Yeterlilik Sınav Sonucu Açıklanmıştır.

09 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirilen 17UY0298-4 MOTORLU KARA TAŞITLARI ALIM SATIM DANIŞMANI SEVİYE 4 ile 17UY0299-5 MOTORLU KARA TAŞITLARI ALIM SATIM SORUMLUSU SEVİYE 5 sınavına ilişkin sonucunuzu https://www.myk.gov.tr/ Hızlı erişimler menüsü altında "mesleki yeterlilik belgesi sorgulama" linkinden kişisel bilgilerinizi girmek sureti ile öğrenebilirsiniz.


Adayların, sınavdan başarılı olduktan sonra “MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi” alabilmeleri için, Mesleki Yeterlilik Kurumu’na belge masraf karşılığı olarak ödenmek üzere, 150 TL belge ücreti ödemelidir.  

Hesap Adı: Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. 
Banka: İşbankası 
Şube:Akay Şubesi 
IBAN: TR57 0006 4000 0014 2011 1580 36 nolu” hesaba yatırılması ve dekontların ATSO-MESEM’e iletilmesi gerekmektedir.

Ücretleri Yatırırken, Ad-Soyad,TC Kimlik No, İl ve Yeterlilik Kodu Bilgilerini Dekontun Açıklama Kısmına Yazınız. Örnek: Ahmet K, 12345678910, Antalya, 17UY0299-5 Seviye 5


BELGE TESLİMİ

Mesleki yeterlilik belgesi ve kimlik kartları tarafımıza ulaştıktan sonra Logo Marka ve Belge Kullanım Sözleşmesi ile Belge teslim formunu doldurulması/imzalanması sureti ile Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Araştırma ve Kültür Vakfı İktisadi İşletmesi Mesleki Sınav ve Sertifikasyon Merkezi (ATSO MESEM) tarafından teslim edilecektir. Adres: Antalya Ticaret ve Sanayi Odası 4. Kat Göksu Mahallesi Gazi Bulvarı  No: 481 Kepez/Antalya  

Önemli Not: 
www.atsomesem.org.tr web sitesinde belge teslim sürecine ilişkin duyuru yayımlanacak olup, takip edilmesi ve ilgili tarih aralığında mesleki yeterlilik belgesinin teslim alınması  önem arz etmektedir.


BELGE GEÇERLİLİK SÜRESİ (Ulusal yeterlilikte detayları belirtilmiştir.)

Belgenin geçerlilik süresi beş (5) yıldır.


BELGE GÖZETİMİ (Ulusal yeterlilikte detayları belirtilmiştir.)

Belge geçerlilik süresi içerisinde adaylar gözetime tabi tutulur. Adayın performansı belge aldığı tarihten itibaren 2. yıl ile 3. yıl arasında sınav ve belgelendirme kuruluşunca belirlenen gözetim yöntemi ile değerlendirilir. Gözetim sonucu performansı yeterli bulunmayan veya gözetimi belge sahiplerinden kaynaklanan nedenlerle yapılamayan belge sahiplerinin belgeleri askıya alınır. Belgesinin askıda olma nedeni ortadan kalkan belge sahiplerinin belgelerinin geçerliliği geçerlilik süresi sonuna kadar devam eder.


BELGE YENİLEMEDE UYGULANACAK ÖLÇME DEĞERLENDİRME YÖNTEMİ

Beş (5) yıllık geçerlilik süresinin sonunda belge sahibinin performansı aşağıda tanımlanan yöntemlerden en az biri kullanılarak değerlendirmeye tabi tutulur; 

a) 5 yıl belge geçerlilik süresi içinde yeterlilik belgesi kapsamında toplamda en az 2 yıl çalıştığına dair resmi kayıt,

b) Yeterlilik kapsamında yer alan yeterlilik birimleri için tanımlanan Uygulama (performans) Sınavı (P1) Değerlendirme sonucu olumlu olan adayların belge geçerlilik süreleri 5 yıl daha uzatılır.Detaylı bilgi için:
                            Tuğgin BİLİRGEN 0242 314 37 92
                            Tolga Cenk TÜRK 0242 314 37 91Duyurular Yazıcı Dostu Okunma 14 Kez

Bu web sayfası Avrupa Birliği’nin mali katkısı ile hazırlanmıştır. Bu web sayfası içeriğinden yalnızca Antalya Ticaret ve Sanayi Odası sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin görüş ve tutumunu yansıtmamaktadır.

Her hakkı saklıdır.© 2011 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları | Bilgimap