Sınav Duyurusu - Kahve Bar Görevlisi (Barista) Seviye 4 Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sınavı Gerçekleştirilecektir.

Kahve Bar Görevlisi Barista Seviye 4 sınavı 14 Ocak 2021 tarihinde Antalya Kültür Sanat Binası (AKS)'de gerçekleştirilecektir.

Teorik sınav tarihi : 14 Ocak 2021
Uygulama sınav tarihi : 14 Ocak  2021

Sınav adresi: Elmalı Mahallesi Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi No:60 Muratpaşa | Antalya

Belgelendirme sınavının dayanağı olan ve adayların bilmekle yükümlü olduğu ulusal yeterliliğe ilişkin detaylı bilgi alma sayfası için tıklayınız.

Belgelendirme Sınavına ilişkin ücret bilgileri için tıklayınız.

Belge almaya hak kazanmak için sınavın tüm teorik birimlerinden ve performans birimlerinden başarılı olmak gerekmektedir.

Sınav takvimi incelemek ve sınava başvurmak için tıklayınız.

Adaylar için hazırlanmış sınav ve belgelendirme bilgi kılavuzunu incelemek için tıklayınız.

a) Ön başvuruların web sayfası üzerinden yapılması, başvuru evraklarının ise Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Sınav ve Sertifikasyon Merkezi Çevreyolu Üzeri Göksu Mahallesi Gazi Bulvarı No:531 07310 Antalya adresine sınav tarihinden önce teslim edilmesi ya da posta veya kargo ile gönderilmesi gerekmektedir. Posta ve kargo gönderilerinin merkeze ulaştığı tarih esas alınır; yaşanacak gecikmelerden ATSOMESEM sorumlu değildir.

online başvuru için tıklayınız.

b) Başvuru sayısına bağlı olarak uygulama sınav gün sayısı uzatılabilir. Sınav ücreti karşılığında adaylar, 1 yıl içerisinde başarısız oldukları sınav bölümü ya da bölümlerinden, ATSOMESEM tarafından düzenlenen 2. sınava ücretsiz katılma hakkına sahiptir. Sınavdan başarısız olup, 1 yıl içerisinde ücretsiz sınav hakkını kullanan adayların da başvuru yapmaları ve başvuru şartlarını yerine getirmeleri zorunludur. Aksi takdirde sınav başvuruları kabul edilmez.Başarılı olunun birimlerin geçerlilik süresi 2 yıldır. 

c) Sınav ücretine belge ücreti dâhil değildir.  2021 yılı belge masraf karşılığı Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından belirlenen 200 Türk Lirası’dır. Sınavlardan başarılı olup belge almaya hak kazanan adayların bu bedeli Halk Bankası İBAN No: TR83 0001 2009 5700 0016 0001 81 (Antalya Şubesi- Şube Kodu 570) nolu hesaba yatırmaları gerekmektedir. Başvurusu onaylanan adaylara ücret iadesi yapılmaz.

d) Sınavda uymanız gereken kurallar için tıklayınız.

Sınav Başvuru Şartı: Belgelendirme sınavına giriş ön şartı aranmamaktadır. Yeterlilik biriminin kazandırılması için tavsiye edilen eğitime ilişkin bilgiler Ulusal Yeterliliğinin Ekler kısmında yer almaktadır.

Kesin Başvurunun Alınması ve Değerlendirilmesi

Aday adaylarının, aday statüsüne geçerek Mesleki Yeterlilik sınavlarına katılabilmeleri için aşağıda belirtilen ilgili evrakları elden ya da kargo/posta ile Antalya Ticaret ve Sanayi Odası MESEM Merkezi Göksu Mahallesi Gazi Bulvarı No: 481 Kepez/Antalya adresine ivedilikle iletmeleri gerekmektedir. (Posta ve kargo gönderilerinin merkeze ulaştığı tarih esas alınır; yaşanacak gecikmelerden ATSOMESEM sorumlu değildir.

Başvuru Evrakları:

1.Nüfus cüzdan fotokopisi
2.Adaya ait 1 adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içerisinde ön profilden çekilmiş)
3.Ödeme dekontu/ödeme bilgi evrakı
4.Varsa öğrenim durumunu gösteren belge (seviye 2 sınavı için kesin istenir)
5.MESEM Personel Belgelendirme Sınav Başvuru Formu ıslak imzalı sureti

Başvuru formu için tıklayınız.

Sorularınız için: 0 242 314 37 91-92 arayınız. 

Duyurular Yazıcı Dostu Okunma 14 Kez

Bu web sayfası Avrupa Birliği’nin mali katkısı ile hazırlanmıştır. Bu web sayfası içeriğinden yalnızca Antalya Ticaret ve Sanayi Odası sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin görüş ve tutumunu yansıtmamaktadır.

Her hakkı saklıdır.© 2011 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları | Bilgimap