Mesleki Yeterlilik Belgelerinin 2. Gözetim Süreci İle Belge Yenileme Süreci Başlamıştır.

Belge sahibi adayların 2. gözetim ve yeniden belgelendirme işlemleri 2 aşamada gerçekleştirilmektedir. Söz konusu belge sahiplerinin aşamaları takip etmesi ve ekte yer alan formları doldurması ve ATSO MESEM'e ivedilikle iletmesi gerekmektedir.

II. GÖZETİM ve BELGE YENİLEME İŞLEMLERİ 

Birinci Aşamada Adayların Yapacağı İşlemler

Aşağıda yer alan evrakların ıslak imzalı asıllarının  posta-kargo ve/veya elden ivedilikle ATSO MESEM'e gönderilmesi/teslim edilmesi gerekmektedir. 

1) ATSO MESEM Gözetim Takip Formunu (SPB01-10-F01) doldurması,

2) Gözetim Belge Yenileme Performans Değerlendirme Formunu (SPB01-10-F04) çalıştığınız işletmeye (yetkili İK Müdürü/Servis Müdürü/Operasyon Müdürü vb.)  onaylatması (çalışmayan kişiler en son çalıştıkları işletmeye onaylatması) 

3) Belge yenileme talebinde bulunan aday tarafından ekte yer alan Belge Yenileme Formu’nun (SPB01-10-F07) doldurulması ve imzalanması,

4) Servis Görevlisi S2-3-4, Bar Görevlisi S4, Servis Yöneticisi S5 mesleği için toplamda 12 ay (1 yıl) belge almış olduğu meslekte çalıştığını gösteren onaylı resmi kayıt belgesinin (Sosyak Güvenlik Kurumu İşyeri Ünvan Listeli Pirim Hizmet Dökümü) gönderilmesi gerekmektedir. (SGK İl Müdürlükleri'nden elden teslim alınabilmektedir.)
(Sosyal Güvenlik Kurumu Prim Dökümü belgesinde mesleğin belgelendirilemediği durumlarda "Belge Yenileme Form'unda yer alan Hizmet Belgesi alanı işletme yetkilisi tarafından doldurulacak ve imzalanacaktır.)

Yukarıda yer alan belgelerin tarafımıza gönderilmemesi durumunda belge geçerlilik süresi sonucunda gözetim ve belge yenileme prosedürüne uygun işlemler yürütülecek ve belgeniz iptal edilecektir. 
(Posta ve kargo gönderilerinin merkeze ulaştığı tarih esas alınır; yaşanacak gecikmelerden ATSO MESEM sorumlu değildir.)

Teslim edilen evraklar ATSO MESEM tarafından incelenecektir. İnceleme neticesi olumlu olan belgeler için belge yenileme süreci başlatılacaktır.


İkinci Aşamada Adayların Yapacağı İşlemler

1) Değerlendirme sonucunun olumlu olması durumunda belge yenileme kararı alınarak, başvuru sahibinden belge yenileme masraf karşılığı 250 TL tahsil edilir. 

Banka Adı: Halkbank A.Ş.

IBAN: TR83 0001 2009 5700 0016 0001 81

Şube Adı ve kodu: Antalya Şubesi

Ödeme dekontunu ATSO MESEM'e iletmesi istenir. Sınava gerek kalmaksızın başvuru sahibinin belgesi artı 5 yıl daha uzatılır. İkinci 5 yılın sonunda ise adaylar güncel bilgileri içeren teorik ve pratik sınava girer.  

2) Kişinin ilgili yeterliliklerde toplamda 12 ay çalıştığını gösteren resmi bir kayıt sunamaması durumunda, kişinin yeniden sınav başvurusu yaparak (Belge yenile talebine bağlı) sınava girmesi gerekmekte olup, ödeme dekontunu ATSO MESEM'e iletmesi istenir. 


Sınav sonucu olumlu olan adayların belge geçerlilik süresi 5 yıl daha uzatılır. İkinci 5 yılın sonunda ise adaylar güncel bilgileri içeren teorik ve pratik sınava girer.  Belge yenileme başvuru döneminin başlangıç tarihinden önce ve belgenin geçerliliğinin bitiş tarihinden sonra yapılan başvurular kabul edilmez. 

Telefon  0242 314 37 92

Duyurular Yazıcı Dostu Okunma 14 Kez

İlgili Dosyalar

Belge Gözetimi ve Belge Yenileme Süreci Gelen Adayların Listesi
Gözetim Belge Yenileme Performans Değerlendirme Formu
ATSO MESEM Gözetim Takip Formu
Aday Bilgi Notu
II.Gözetim ve Belge Yenileme Sürecini İstemeyen Adaylar İçin Dilekçe
ATSO MESEM BELGE YENİLEME FORMU

Bu web sayfası Avrupa Birliği’nin mali katkısı ile hazırlanmıştır. Bu web sayfası içeriğinden yalnızca Antalya Ticaret ve Sanayi Odası sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin görüş ve tutumunu yansıtmamaktadır.

Her hakkı saklıdır.© 2011 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları | Bilgimap