Çelik Kaynakçı Seviye 3 Mesleki Yeterlilik Sınavı 16 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ATSO Eğitim Araştırma Kültür Vakfı İktisadi İşletmesi (ATSO MESEM) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. (MEYBEM) arasında imzalanan meslek yeterlilik belgelendirme işbirliği protokolü kapsamında Çelik Kaynakçısı S3 sınavı 16 Ocak 2022 tarihinde Düden Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilecektir.

ATSO, ATSOMESEM ile MEYBEM A.Ş arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında “Mesleki Yeterlilik Belgesi” sınav başvuru talepleri ATSO MESEM tarafından toplanmakta olup, teorik ve uygulamalı sınavların yetkilendirilmiş belgelendirme merkezi olan MEYBEM A.Ş  tarafından ATSO’nun koordinasyonunda Çelik Kaynakçısı S3 sınavı 16 Ocak 2022 Pazar günü Saat: 09:00-17:30 saatleri arasında Düden Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilecektir. 

Başvuru Süreci

Sınav ve belgelendirme hizmetleri kapsamındaki mesleklerinde başvuru yapmak isteyen bireysel aday, veya kurum ve kuruluşların aşağıda belirtilen belgeleri ATSO MESEM’e teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuru için gerekli belgeler (Bireysel Başvuru Evrakları)

1)Personel Belgelendirme Başvuru Formu
2)Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
3)2 adet fotoğraf
4)Kişisel beyanname
5)Koranavirüs taahhütü
5)Sınav Ücretinin Yatırıldığına Dair Banka Dekontu

Çelik kaynakçı sınavına gelirken yanınızda çelik burun ayakkabı, iş önlüğü, kolluk, koruyucu gözlük vb. kişisel koruyucu donanımlarınızı getiriniz.

Sınav Ücretine Yönelik Destekler

Adayların başvuruda bulunacağı meslekte gerçekleştirilecek olan sınavlarda başarılı olması durumunda sınav ücretlerinin İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanabilir. Ayrıca ilk girdiği sınavda başarısız olan adayların, başarısız olduğu yeterlilik birimleri ve sınav türleri için ilave sınav ücreti alınmadan ilk sınav tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde en az 2 kez ücretsiz sınav hakları bulunmaktadır.

Çelik Kaynakçı Seviye 3 Sınav Ücreti 800 TL, olup ücretin yatırılacağı hesap bilgisi aşağıda belirtilmiştir.

Sınav ücretinin yatırılacağı hesap bilgisi

Banka:  İş bankası TOBB Şubesi
Hesap Adı: TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş.
IBAN: TR57 0006 4000 0014 2011 1580 36  

Sınav Ücretinin Yatırılması Hakkında Önemli Not: Ücret yatırırken Ad Soyad, TC Kimlik No, Başvuru Yapılan İl ve Yeterlilik İsminin dekontun açıklama kısmına yazılması önem arz etmektedir.

Ücretin yatırıldığına dair banka ödeme dekont kopyası elden teslim edebileceğiniz gibi info@atsomesem.org.tr ya da tturk@atso.org.tr e-posta hesabına gönderebilirsiniz. Ücret yatırıldığında telefon ile bilgi veriniz.

İlgili mesleklerde belge almak için başvuru yapmak isteyen adayların ya da işletmelerin yukarıda yer alan başvuru evraklarını ATSO MESEM’e teslim etmeleri gerekmektedir.

Sınav Sonuçlarının Duyurulması

Sınav sonuçlarının detaylı bilgisine Mesleki Yeterlilik Kurumunun www.myk.gov.tr web sitesi üzerinden Hızlı Erişimler altında yer alan Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama alanından kişisel bilgilerinizi girerek ulaşabilirsiniz. 

Belge Teslimi

Belgeler tarafımıza ulaştıktan sonra Logo Marka ve Belge Kullanım Sözleşmesi ile Belge teslim formunu doldurulması/imzalanması sureti ile Gazi Bulvarı No: 481 Kepez/Antalya Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Araştırma ve Kültür Vakfı İktisadi İşletmesi Mesleki Sınav ve Sertifikasyon Merkezi (ATSO MESEM) tarafından tarafınıza teslim edilecektir. 

Belge Gözetimi

Belge geçerlilik süresi içerisinde adaylar gözetime tabi tutulur. Bölge gözetimi belgelendirme kuruluşunun belirleyeceği gözetim yöntemi ile değerlendirilir. Ulusal yeterlilikte detayları belirtilmiştir.

Belge Geçerlilik Süresi

Belgenin geçerlilik süresi yeterlilikte tanımlanmış ve ulusal yeterlilikte detayları belirtilmiştir.

Sınav Yeri: Düden Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Sınav Tarihi: 16 Ocak 2022 Pazar 09:00-17:30
Adres: DEMİREL MAH. 2071 SK. C BLOK NO 18C İÇ KAPI NO 1 KEPEZ /ANTALYA (Ulaşım VL13, VL13A hatlariyla direkt okul önündensağlanabilir ayrıca tramvay durağına mesafesi 1 km'dir. Şehrin değişiknoktalarından Vf01,Vf02 ve VS18 gibi hatlar ile okul yakınına kadargelinebilmektedir.


Detaylar için:
Tolga Cenk TÜRK     0242 314 37 91

Duyurular Yazıcı Dostu Okunma 14 Kez

İlgili Dosyalar

11UY0010-3 Rev 04 Çelik Kaynakçısı Ulusal Yeterlilik
Kişisel Beyanname
Koronavirüs Kapsamında Adaylardan Alınacak Taahüt
Başvuru Formu

Bu web sayfası Avrupa Birliği’nin mali katkısı ile hazırlanmıştır. Bu web sayfası içeriğinden yalnızca Antalya Ticaret ve Sanayi Odası sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin görüş ve tutumunu yansıtmamaktadır.

Her hakkı saklıdır.© 2011 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları | Bilgimap