Çelik Kaynakçı Seviye 3 Mesleki Yeterlilik Sınavı Ocak ayı içerisinde gerçekleştirilecektir.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ATSO Eğitim Araştırma Kültür Vakfı İktisadi İşletmesi (ATSO MESEM) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. (MEYBEM) arasında imzalanan meslek yeterlilik belgelendirme işbirliği protokolü kapsamında Çelik Kaynakçısı S3 sınavı gerçekleştirilecektir.

ATSO, ATSOMESEM ile MEYBEM A.Ş arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında “Mesleki Yeterlilik Belgesi” sınav başvuru talepleri ATSO MESEM tarafından toplanmakta olup, teorik ve uygulamalı sınavların yetkilendirilmiş belgelendirme merkezi olan MEYBEM A.Ş  tarafından ATSO’nun koordinasyonunda Antalya'da gerçekleştirilecektir. 


Başvuru Süreci

Sınav ve belgelendirme hizmetleri kapsamındaki mesleklerinde başvuru yapmak isteyen bireysel aday, veya kurum ve kuruluşların aşağıda belirtilen belgeleri ATSO MESEM’e teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuru için gerekli belgeler (Bireysel Başvuru Evrakları)

1)Personel Belgelendirme Başvuru Formu
2)Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
3)2 adet fotoğraf
4)Kişisel beyanname
5)Sınav Ücretinin Yatırıldığına Dair Banka DekontuÇelik kaynakçı sınavına gelirken yanınızda çelik burun ayakkabı, iş önlüğü, kolluk, koruyucu gözlük vb. kişisel koruyucu donanımlarınızı getiriniz.

İlk girdiği sınavda başarısız olan adayların, başarısız olduğu yeterlilik birimleri ve sınav türleri için ilave sınav ücreti alınmadan ilk sınav tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde en az 1 kez ücretsiz sınav hakları bulunmaktadır.

Çelik Kaynakçı Seviye 3 Sınav Ücreti 1.400 TL, olup ücretin yatırılacağı hesap bilgisi aşağıda belirtilmiştir.


Sınav ücretinin yatırılacağı hesap bilgisi

Banka:  İş bankası TOBB Şubesi

Hesap Adı: TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş.

IBAN: TR57 0006 4000 0014 2011 1580 36  

Dekont açıklamasına:  Ad Soyad, TC Kimlik No, İl ve Meslek bilgisinin dekontun 

Belge Ödemesi İçin Dekont Açıklaması: Ad Soyad, TC. Kimlik No, Antalya Çelik Kaynakçı S3 MYK Belge Bedeli yazılması önem arz etmektedir.

Ücretin yatırıldığına dair banka ödeme dekont kopyası elden teslim edebileceğiniz gibi dkatirci@atso.org.tr ile tbilirgen@atso.org.tr  ya da info@atsomesem.org.tr e-posta hesabına gönderebilirsiniz. Ücret yatırıldığında telefon ile bilgi veriniz.

Sınavdan başarılı olan adaylar ayrıca 300 TL MYK belge bedeli ödeyecektir. 


İlgili mesleklerde belge almak için başvuru yapmak isteyen adayların ya da işletmelerin yukarıda yer alan başvuru evraklarını ATSO MESEM’e teslim etmeleri gerekmektedir.

Sınav Sonuçlarının Duyurulması

Sınav sonuçlarının detaylı bilgisine Mesleki Yeterlilik Kurumunun www.myk.gov.tr web sitesi üzerinden Hızlı Erişimler altında yer alan Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama alanından kişisel bilgilerinizi girerek ulaşabilirsiniz. 

Belge Teslimi

Belgeler tarafımıza ulaştıktan sonra Logo Marka ve Belge Kullanım Sözleşmesi ile Belge teslim formunu doldurulması/imzalanması sureti ile Gazi Bulvarı No: 481 Kepez/Antalya Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Araştırma ve Kültür Vakfı İktisadi İşletmesi Mesleki Sınav ve Sertifikasyon Merkezi (ATSO MESEM) tarafından tarafınıza teslim edilecektir. 

Belge Gözetimi

Belge geçerlilik süresi içerisinde adaylar gözetime tabi tutulur. Bölge gözetimi belgelendirme kuruluşunun belirleyeceği gözetim yöntemi ile değerlendirilir. Ulusal yeterlilikte detayları belirtilmiştir.

Belge Geçerlilik Süresi

Belgenin geçerlilik süresi yeterlilikte tanımlanmış ve ulusal yeterlilikte detayları belirtilmiştir.

Sınav Detayları (Sınav tarihi ve katılımcı listesi netleşince burada yer alacaktır)

Teorik Sınav: .../...../2023
Uygulama Sınavı:.../.../2023
Sınav Yeri ve Adresi:

Sınav katılımcı listesi ilgili dosyalar altında yer alacaktır.


Duyurular Yazıcı Dostu Okunma 14 Kez

İlgili Dosyalar

11UY0010-3 Rev 04 Çelik Kaynakçısı Ulusal Yeterlilik
Kişisel Beyanname
Koronavirüs Kapsamında Adaylardan Alınacak Taahüt
Başvuru Formu

Bu web sayfası Avrupa Birliği’nin mali katkısı ile hazırlanmıştır. Bu web sayfası içeriğinden yalnızca Antalya Ticaret ve Sanayi Odası sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin görüş ve tutumunu yansıtmamaktadır.

Her hakkı saklıdır.© 2011 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları | Bilgimap