T URİZM ÇALIŞANLARINA ULUSLARARASI GEÇERLİLİĞE SAHİP BEDELSİZ MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ HİBE DESTEĞİ

Turizm, konaklama, yiyecek içecek hizmetleri sektöründe çalışanlara yönelik, sınav ücretleri hibe desteğinden karşılanmak üzere MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları için başvuru alınacaktır.

Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) işbirliğinde, EBRD tarafından turizm, konaklama, yiyecek içecek hizmetleri sektöründe çalışan bireylerin MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olabilmeleri amacıyla sınav ücretlerinin karşılanmasına yönelik hibe desteği verilmektedir.

“Türkiye’de Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hizmetleri Sektörü İçin MYK’nın Beceri Doğrulama Teşvik Mekanizmalarının Desteklenmesi Projesi” kapsamında, turizm işletmeleri çalışanlarının sınav ve belge basım bedelleri bu hibeden karşılanacak olup, işletme ve adaylara hiçbir mali yükümlülük getirmeyecektir.

MYK tarafından ayrılan kota doğrultusunda ATSO MESEM tarafından Servis Görevlisi Seviye 2, Servis Görevlisi Seviye3, Servis Görevlisi Seviye 4, Bar Görevlisi Seviye 4, Kahve Bar Görevlisi (Barista) Seviye 4, Servis Yöneticisi Seviye 5, Aşçı Seviye 4 mesleklerinde hibe kapsamında Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavları açılacak olup başvuru şartları aşağıdaki gibidir:

Sınav Başvuru Şartları:

T.C vatandaşları yalnızca bir kez yararlanabilecektir.

Hibeden faydalanmak isteyenadaylardan sınav ücreti talep edilmeyecek olup, sınava giren ve 2 sınav hakkınıda kullanan tüm adayların başarılı olma şartı aranmaksızın sınav ücretlerikarşılanacaktır.

Sınavlardan başarılı olanadayların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi belge masraf karşılığı da projekapsamında karşılanacaktır.

Sınavda başarısız olan adaylarayine ücretsiz olarak telafi sınavı hakkı verilecektir.

Hibe kapsamında sınava alınacakadaylar için en az bir yıl meslekideneyim ve tecrübe kaydı istenecektir. Mesleki tecrübelere ilişkin kayıtlardaSGK kayıtları esas alınacak olup, SGK kayıtlarında ilgili meslek kodununbulunmaması durumunda iş yerireferans belgesinin de eklenmesi gerekecektir.

30 Kasım 2021 tarihinde bitecek olan proje kapsamında turizm sektörü için sunulacak olan bu fırsat sınırlı süre ve sayıda olacağından, sınav taleplerinin ivedilikle ATSO MESEM’e iletilmesi gerekmektedir.

Hibe ile ilgili detaylı bilgiyewww.myk.gov.tr/turizm hibesi adresinden ulaşılabilmektedir.

Başvuru için irtibat: 0242 314 3791-92 – tturk@atso.org.tr

Duyurular Yazıcı Dostu Okunma 14 Kez

İlgili Dosyalar

Aday Başvuru Formu

Bu web sayfası Avrupa Birliği’nin mali katkısı ile hazırlanmıştır. Bu web sayfası içeriğinden yalnızca Antalya Ticaret ve Sanayi Odası sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin görüş ve tutumunu yansıtmamaktadır.

Her hakkı saklıdır.© 2011 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları | Bilgimap