Sınav Duyurusu - Kahve Bar Görevlisi (Barista) Seviye 4 Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sınavı 31 Ocak 2023 tarihinde Gerçekleştirilecektir.

Kahve Bar Görevlisi (Barista) Seviye 4 sınavı Antalya Kültür Sanat Binası (AKS)'de 31 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirilecektir. Belge almaya hak kazanmak için sınavın tüm teorik ve performans birimlerinden başarılı olmak gerekmektedir.

Belgelendirme sınavının dayanağı olan ve adayların bilmekle yükümlü olduğu ulusal yeterliliğe ilişkin detaylı bilgi alma sayfası için tıklayınız.

Belgelendirme Sınavına ilişkin ücret bilgileri için tıklayınız.

BAŞVURU SÜRECİ

a)Ön başvuru evraklarının Antalya Ticaret ve Sanayi Odası 4. Kat Eğitim ve Sertifikasyon Müdürlüğü- Çevreyolu Üzeri Göksu Mahallesi Gazi Bulvarı No:531 07310 Antalya adresine ivedilikle teslim edilmesi ya da posta veya kargo ile gönderilmesi gerekmektedir. Posta ve kargo gönderilerinin merkeze ulaştığı tarih esas alınır; yaşanacak gecikmelerden ATSOMESEM sorumlu değildir.


b)Başvuru sayısına bağlı olarak uygulama sınav gün sayısı uzatılabilir. Sınav ücreti karşılığında adaylar, 1 yıl içerisinde başarısız oldukları sınav bölümü ya da bölümlerinden, ATSOMESEM tarafından düzenlenen 2. sınava ücretsiz katılma hakkına sahiptir. Sınavdan başarısız olup, 1 yıl içerisinde ücretsiz sınav hakkını kullanan adayların da başvuru yapmaları ve başvuru şartlarını yerine getirmeleri zorunludur. Aksi takdirde sınav başvuruları kabul edilmez. Başarılı olunun birimlerin geçerlilik süresi 2 yıldır. 

c)Sınav ücretine belge ücreti dâhil değildir.  2023 yılı belge masraf karşılığı Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından belirlenen 300 Türk Lirası’dır. Sınavlardan başarılı olup belge almaya hak kazanan adayların bu bedeli Halk Bankası İBAN No: TR83 0001 2009 5700 0016 0001 81 (Antalya Şubesi- Şube Kodu 570) nolu hesaba yatırmaları gerekmektedir. Başvurusu onaylanan adaylara ücret iadesi yapılmaz.

d)Sınavda uymanız gereken kurallar için tıklayınız.

e)Sınav Başvuru Şartı: Belgelendirme sınavına giriş ön şartı aranmamaktadır. 

Kesin Başvurunun Alınması ve Değerlendirilmesi

Aday adaylarının, aday statüsüne geçerek Mesleki Yeterlilik sınavlarına katılabilmeleri için aşağıda belirtilen ilgili evrakları elden ya da kargo/posta ile Antalya Ticaret ve Sanayi Odası MESEM Merkezi Göksu Mahallesi Gazi Bulvarı No: 481 Kepez/Antalya adresine ivedilikle iletmeleri gerekmektedir. (Posta ve kargo gönderilerinin merkeze ulaştığı tarih esas alınır; yaşanacak gecikmelerden ATSOMESEM sorumlu değildir.

Not: Aday sayısının en az 5 kişi olması durumunda sınav planlanacaktır. Teorik sınava tüm adaylar toplu olarak katılacak olup, uygulama sınavına her aday belirtilen sıra ile alınacaktır. 

BAŞVURU EVRAKLARI

1.Nüfus cüzdan fotokopisi
2.Adaya ait 1 adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içerisinde ön profilden çekilmiş)
3.Ödeme dekontu/ödeme bilgi evrakı
4.Öğrenim durumunu gösteren belge 
5.MESEM Personel Belgelendirme Sınav Başvuru Formu ıslak imzalı sureti

Başvuru formu için tıklayınız.

SINAV ÜCRETİ

Sınav Ücretinin Yatırılacağı Hesap Numarası

Hesap Adı: Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı İktisadi İşletmesi

Banka: Halk Bankası 

İBAN No: TR83 0001 2009 5700 0016 0001 81 (Antalya Şubesi- Şube Kodu 570)

Dekont Açıklaması: T.C. Kimlik No, Ad Soyad, Barista S4 Sınav Ücreti Yazılmalıdır.

MYK Sınav Bedeli : 2.000 TL 

Sınav başvuru evraklarını eksiksiz bir şekilde Antalya Ticaret ve Sanayi Odası 4. Kat Eğitim ve Mesleki Sertifikasyon Müdürlüğüne teslim ediniz.

İletişim: 0242 314 37 92, 314 37 47-49

BELGE BASIM BEDELİNİN ÖDENMESİ

Sınavdan başarılı olan adaylar belge basım ücreti olan 300 TL aşağıda belirtilen hesaba yatırması ve aşağıda belirtilen eposta hesaplarına iletilmesi gerekmektedir.

betulguzel@atso.org.tr - dkatirci@atso.org.tr - tbilirgen@atso.org.tr -    eposta hesaplarına gönderiniz.

Hesap Adı: Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı İktisadi İşletmesi

Banka: Halk Bankası 

İBAN No: TR83 0001 2009 5700 0016 0001 81 (Antalya Şubesi- Şube Kodu 570)  nolu” hesaba yatırılması ve dekontların  ATSOMESEM’e iletilmesi gerekmektedir.

Dekont Açıklaması: T.C. Kimlik No, Ad Soyad, Barista S4 Belge Bedeli Yazılmalıdır.

Dekontu betulguzel@atso.org.trdkatirci@atso.org.tr ve tbilirgen@atso.org.tr adresine iletebilirsiniz. 

SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI

Sınav sonuçlarının detaylı bilgisine Mesleki Yeterlilik Kurumunun www.myk.gov.tr  web sitesi üzerinden Hızlı Erişimler altında yer alan Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama alanından kişisel bilgilerinizi girerek ulaşabilirsiniz. 


BELGE TESLİMİ


Belgeler tarafımıza ulaştıktan sonra Logo Marka ve Belge Kullanım Sözleşmesi ile Belge teslim formunu doldurulması/imzalanması sureti ile ATSO Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı ATSO Mesleki Sınav ve Sertifikasyon Merkezi (ATSO MESEM) tarafından tarafınıza teslim edilecektir. Belgeler geldiği zaman sizinle iletişime geçilecektir.

Adres: Antalya Ticaret ve Sanayi Odası  (Göksu Mahallesi Gazi Bulvarı  No: 481 Kepez/Antalya 4. Kat)

BELGE GEÇERLİLİK SÜRESİ

Belgenin geçerlilik süresi (5 YIL) yeterlilikte tanımlanmış ve ulusal yeterlilikte detayları belirtilmiştir.

Sorularınız için: 0 242 314 37 92 -43-49 arayınız. 


SINAV BİLGİLERİ

Teorik Sınav Tarihi :31/01/2023
Saati: 09:30

Uygulama Sınav Tarihi: 31/01/2023
Saati:11:00

Sınav Merkezi Adı: Antalya Kültür Sanat
Adres: Elmalı Mahallesi Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi No:60 Muratpaşa | Antalya

Duyurular Yazıcı Dostu Okunma 14 Kez

İlgili Dosyalar

ATSO MESEM Sınav Başvuru Formu
15UY0216-4 Rev 00 Kahve Bar Görevlisi (Barista) Seviye 4 Ulusal Yeterlilik

Bu web sayfası Avrupa Birliği’nin mali katkısı ile hazırlanmıştır. Bu web sayfası içeriğinden yalnızca Antalya Ticaret ve Sanayi Odası sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin görüş ve tutumunu yansıtmamaktadır.

Her hakkı saklıdır.© 2011 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları | Bilgimap