Ulusal Yeterlilikte Sınav ve Belgelendirme

Mesleki Sınav ve Sertifikasyon Merkezi (ATSOMESEM)Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından kabul edilen Ulusal Yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Personel Belgelendirme Kuruluşudur. Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşları; Ulusal Yeterlilik Çerçevesinde tanımlı Ulusal Yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten, TÜRKAK tarafından ya da Avrupa Akreditasyon Birliği bünyesinde çok taraflı tanıma anlaşması imzalamış başka akreditasyon kurumlarınca ilgili yeterliliklerde TS EN ISO/IEC 17024 standardına göre akredite edilmiş, MYK tarafından yapılan inceleme, denetim ve değerlendirme sonucunda gereklişartları sağladığı tespit edilen personel belgelendirme kuruluşlarıdır.

ATSOMESEM Mesleki Yeterlilik Belgesi vermek üzere 22 Ekim 2013 tarihinde Türk Akreditasyon Kurumundan AB-0044-P No ile akredite olmuş ve MYK tarafından yapılan inceleme denetim ve değerlendirme sonucunda 17 Mart 2014 tarihinde yetkilendirilerek sınav ve belgelendirme çalışmalarına resmen başlamıştır. 

MYK Web Sitesine Ulaşmak için Tıklayınız.

TURKAK Akreditasyon Sertifikası ve Yetki Kapsamı Eki için Tıklayınız.

MYK Yetki Belgesi ve Yetki Kapsamı için Tıklayınız.

Kabul Edilen Ulusal Yeterlilikler için Tıklayınız.
Okunma ( 9.901 ) Kez

Bu web sayfası Avrupa Birliği’nin mali katkısı ile hazırlanmıştır. Bu web sayfası içeriğinden yalnızca Antalya Ticaret ve Sanayi Odası sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin görüş ve tutumunu yansıtmamaktadır.

Her hakkı saklıdır.© 2011 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları | Bilgimap